Místní skupiny Cyklisté sobě

Co jsou místní skupiny Cyklisté sobě?

Lidi přihlášené do místních skupin Cyklisté sobě spojuje zájem o řešení problémových míst v určité oblasti. Jejich představení se zpravidla snaží komunikovat s místní radnicí nebo aspoň předkládat prodiskutované návrhy, nebo jinými způsoby zlepšují podmínky pro jízdu na kole.

Síla místních skupin je v následujícím:

  • Tím, že se spojilo více lidí, deklarují, že se podporou cyklodopravy chtějí zabývat dlouhodobě. Jednotlivci mohou skončit, skupina může žít dál.
  • Skupiny mají odborné zázemí (Prahou na kole, Auto*Mat). Jejich návrhy jsou tak více promyšlené, konzultované a rozumné.
  • Skupiny mají také komunikační zázemí, tento blog je jen jedním z nástrojů (je zde Prahou na kole, Auto*Mat)
  • Skupiny mají potenciál růstu. Když skupina dělá zajímavé věci, přidají se k ní další lidé.
  • Skupina je akceschopnější než jednotlivec, může dělat větší věci a společné akce.

Co všechno mohou dělat místní skupiny, najdete rozepsané zde.

Vřele doporučujeme každému uživateli platformy Cyklisté sobě, aby se přihlásil do místní skupiny ve čtvrti, která ho zajímá.

Po přihlášení do skupiny budete moci přímo komunikovat s „akčními členy“ skupiny a z skáte přístup k diskusi v neveřejných tématech skupiny. Z přihlášení do místní skupiny nevyplývají žádné povinnosti.

Jak se připojít k místní skupině?

Máte-li zřízený účet na webu Cyklisté sobě, požádejte vybranou místní skupinu o členství (více zde).

Jak založit místní skupinu?

Požádejte administrátora Cyklisté sobě o zřízení skupiny na adrese vratislav.filler@auto-mat.cz (Více zde).

Prezentace místních skupin na blogu CS

Protože stránky skupin na platformě Cyklisté sobě mohou být jen stručné, nabízíme skupinám možnost založit si stránku zde na blogu. Stránka může mít libovolný počet podstránek. Stránka ale není nezbytná, pokud chcete publikovat jen příležitostně a pro kontakt vám stačí stránka na platformě Cyklisté sobě, můžete klidně psát jen příležitostné blogy.

Odkazy na stránky místních skupin na blogu CS najdete na úvodní stránce a zde v pravém sloupci.
Pro založení účtu na psaní blogu nebo zřízení stránky kontaktujte administraci blogu na adrese vratislav.filler@auto-mat.cz.

Stránky místních skupin na platformě CS

Každá skupina má na webu Cyklisté sobě automaticky založenou stránku, na kterou je vhodné vložit základní informace a kontakt.

Rozcestník místních skupin na najdete zde

 

Stránky podporuje Hlavní město Praha v rámci projektu “Cyklisté Praze.”


Blog Cyklisté sobě byl v rámci projektu Podpora udržitelného rozvoje skrze komunitní spolupráci podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

Populární podněty

    webdesign by 2046