Kořeny pro osm skupin

Aktivita s pracovním názvem „cyklisté sobě“ byla nad očekávání úspěšná. Na dvou konsolidačních schůzkách se prostřídalo skoro čtyřicet lidí a vznikla řada skupinek občanů, kteří se chtějí zabývat zlepšováním podmínek pro jízdu na kole v různých částech Prahy.

Jednání s radnicí i gerily

Lidé, kteří se dali dohromady, se na schůzkách pokusili připravit alespoň rámcový koncept aktivit a navrhnout první krok, který udělají do letošních prázdnin. Mezi navrhovanými aktivitami převažovala snaha o řešení konkrétních míst, tedy pokusit se na radnicích prosadit instalaci stojanů, drobné legalizace chodníků nebo cykloobousměrky. Objevily se ale i náměty na propagační kampaň či drobné gerily. Vznikne také skupina s celopražskou působností, orientovaná na analýzy externalit, nákladů na jednotlivé druhy dopravy a podobně.

Součástí obou schůzek bylo seznámení s možnostmi, které místní skupiny mají. S fungováním magistrátu, městských částí, nebo dopravních úřadů seznámili účastníky přizvaní insideři a projektanti. Prahou na kole a Auto*Mat pak nabídly svou podporu. Skupiny budou nezávislé, vztah vůči Prahou na kole, potažmo Auto*Matu je partnerský.

Lidé, kteří se sešli, už často nejsou v jednání s úřady nováčky. Lze tak časem očekávat řadu zajímavých výsledků — první aktivity začnou už v červnu. O činnosti místních skupin a zajímavých výsledcích jejich práce budeme na Prahou na kole pravidelně informovat.

Chcete se zapojit?

Chcete-li se tedy pomoci, aby se vám na městské části nebo v určité části Prahy jezdilo lépe, kontaktujte redakci Prahou na kole na adrese redakce@blog.cyklistesobe.cz.

Není-li vaše městská část pokryta, nezoufejte. Řada lidí z různých městských částí nemohla přijít a tudíž nevznikly skupiny na Praze 4 nebo 5, i když zájemců po mailu bylo dost. Napište také a my vás kontaktujeme s lidmi, kterým se o pondělcích nepodařilo sejít se osobně.

Kompletní rozcestník pro místní skupiny najdete na stránce Cyklisté sobě

Skupina / odkaz na webZákladní cíle
CentrumZpřístupnění hlavního nádraží pro chodce a cyklisty přímo od Žižkova a Vinohrad; cykloobousměrky
Praha 6Zmapovat problémy (jednosměrky, Malovanka, Jelení s Břevnovem, napojení centra), stojany. Důležité je řešení Dejvické ulice.
Praha 7Cykloobousměrky, instalace stojanů, vyčištění tras, instalace značení, rozcestníků, vyřešit značení sjezdu z Veletržní do Stromovky.
Praha 8 – KarlínPropagace městské cyklistiky s důrazem na Karlín, zvýšení informovanosti s přesahem zájmových skupin (cyklisté, chodci, motoristé).
Praha 8 – severovýchodJednoduchá opatření pro zlepšení průjezdnosti ulic Nad Rokoskou, Davídkova, Na Žertvách a Čuprova a další.
Praha 9 a severovýchod PrahyZda se oddělí od předcházející skupiny, bude upřesněno na zvláštní schůzce dne 10.6.
Praha 10Spojení P10 s centrem podél železnice 220, spojení Zahradní město – Malešice, Trojmezí
Praha 14Bezpečné a rychlé spojení do centra, zapojení radnice a co největšího počtu cyklistů.
Celopražská analytická skupinaAnalýzy nákladů dopravy, externalit, cen dopravních staveb, srovnávání, publikace.
Praha 3Skupina prozatím nevznikla, ale předpokládáme, že se víc lidí sejde na veřejném jednání ke generelu cyklo 19.6. v 18 hodin v Ponci
Praha 5 a 13Skupina se konsoliduje
Praha 4, 11, 12Skupina se konsoliduje

Na dvou tříhodinových schůzkách se podařilo vymyslet hodně zajímavého.

 

Stránky podporuje Hlavní město Praha v rámci projektu “Cyklisté Praze.”


Blog Cyklisté sobě byl v rámci projektu Podpora udržitelného rozvoje skrze komunitní spolupráci podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

Další z rubriky

Podněty Cyklisté sobě předané městským částem Praha 1 – 6 :)

V březnu a červnu 2017 jsem poslal na městské části Praha 1 – 6 celkem zhruba 70 podnětů z databáze Cyklisté sobě. Podrobnosti k zaslaným..více

Cykloaktuality z Horních Počernic :)

Aktuální cyklodění v Horních Počernicích lze nalézt na stránkách  http://www.pocernice.cz/obcan/doprava/cyklo/.

Praha 1 chce zakázat jízdu na kole v pěších zónách v centru :)

Prohlásil to náměstek pro dopravu Richard Bureš na Facebooku v této diskusi. Důvodem jsou údajně „zvlčilé“ turistické agentury, které po zákazu segwayí přešly na elektrické..více

Připomínku proti rušení cykloobousměrek v Karlíně lze podat jen do 9.2. Auto*mat radí, jak na to. :)

Vzor pro formálně správné podání připomínky a koncept připomínky Auto*matu najdete v tomto veřejně přístupném google docu.

Dejvická je zobousměrněná :)

Píše se rok 2016 po Kristu a celá Dejvická je pro jízdní kola obousměrná. Celá? Ne! Krátký jižní úsek podél železniční trati u Hradčanské stále odolává šlapajícím nájezdníkům. Začněme..více

Exkurze po Vršovické a Bělehradské :)

Ve čtvrtek 19. května uspořádali Cyklisté sobě exkurzi po ulicích Vršovické a Bělehradské. Kromě zájemců z místních skupin Cyklisté sobě byli přizváni a přítomni také..více
Warning: file_get_contents(http://www.cyklistesobe.cz/api/issues.json?order=?order=created_at&count=3): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /srv/jail/web837/www/cyklistesobe.cz/wwwroot/blog/wp-content/plugins/CYKLO_JSON/CYCLO_JSON.php on line 193
Whoooaaaaa, tak pan Json nechodi do práce!

Populární podněty

webdesign by 2046
↑ nahoru